הרב אברהם ברוך – כל הסרטונים

הרב אברהם ברוך

הרב ברוך החל את חייו כחילוני מן המניין בפתח תקווה. עיקר עיסוקו היה באומנויות הלחימה, ואף זכה לתהילה, בתחרויות בארץ ובחו"ל, ובשיא קריירת הספורט שלו הפך לאלוף ישראל בג'ודו.

הרב אמר שלא חסר לו דבר בחיים האלה ובמקום זאת בחר לחזור בתשובה עם משפחתו. רעייתו הייתה מכהנת בתפקיד בכיר בשירות הביטחון הלאומי.

הרב אברהם ברוך ויקיפדיה

הוא חזר למקורות על ידי כמה רבנים לפני יותר משלושים שנה, אז היה מקורב גם לכמה צדיקים כמו רבי אלעזר אבוחצירא זצוק"ל מבאר שבע והרב דניאל זר נשיא מוסדות "אור דוד" בפרדס כץ ועוד צדיקים נסתרים כמו הסבא קדישא מנתניה, רבי יוסף שוורץ זצוק"ל. הרב ברוך אף היה עוזר להם ומשרת אותם בקודש.

שיעוריו

בשיעורים שהוא מוסר, אומר הרב אברהם ברוך שלמד הרבה שיעורים מרבנים שונים, אבל  הוא התחבר בצורה יוצאת דופן לגאון הצדיק רבי נסים יגן זצ"ל.

הרב אומר ששיעוריו מבוססים  ממסריו הרבים של הצדיקים הנסתרים, שהוא בקשר איתם.

שנים ספורות לאחר חזרתו בתשובה, כבש רבי ברוך את קהלו בצורה יוצאת דופן בכישרון מיוחד של דרישה וכריזמה. מאז, במשך 26 שנים, הוא הרצה ולימד שיעורים ודרשות רבות ברחבי הארץ.

הרב החל ללמד סמוך לביתו בפתח תקווה, וככל שהקהל גדל, החלו לנהור תושבי ערים וערי מרכז רבות.

את שיעוריו העיקריים הוא מעביר בקביעות בבית הכנסת המפואר שלו תהילות ה' מדי יום שלישי בערב בשעה 21:00.

בימיו עסק רבי ברוך בקירוב רחוקים ואף הקים ישיבה לקירוב רחוקים שעמד בראשותה. הישיבה נקראת "נזר ברוך" והיא ממוקמת בסמוך לבית הכנסת הגדול, ותמידי הישיבה מאזינים לדבריו, למשל קימה מוקדמת בבוקר, עם תחילת תפילת הישיבה בשעה 5:45 בבוקר.

הקהילה

בין מוסדותיו יש כולל, מדרשה לבנים, ומדרשה לבנות, אותה ניהלה אשתו שנותנת להן הרבה כוחות ופועלת למענם בצורה יוצאת דופן.
ה"עונג שבת" המרכזי שמארגן הרב ברוך בבית מדרשו, ורבים מתושבי האזור נוהרים אליו מדי שבת.

בשבועות אלו, מתחיל "עונג השבת" בסביבות השעה 22:00 ונמשך גם אל תוך הלילה עם שירי שבת, כיבוד מפנק ודברי עידוד מהרב.

הרב אברהם ברוך צועק – דרשות בווליום גבוה

בשיעורי הרבים ברחבי הארץ הוא משדר דרך קבע בערוצי הקודש המשודרים באינטרנט ומפיץ את המסר שלו ומחזק את הקהל.

ברדיו לב ישראל הוא משדר תוכנית רדיו שבועית בשם "מסר לעם ישראל", אותה ניתן להאזין בטלפון או באתר האינטרנט ובערוץ 2000 משדר תוכנית שבועית "אהבת ישראל". ", המשתתפים מאזינים לקבלות וכו' במהלך השיעור הרב עונה לשאלות המנחה, לעיתים מגיעה התוכנית  עד ארבע שעות.

בחודשים האחרונים הופצו סרטוני השיעורים באינטרנט, ומטבע הדברים הפכו לנושא בקהילה, אנחנו לא יכולים שלא לחפש את הנושא שהוא באמת צעק עליו.

קטעים רבים מהדרשות שלו פורסמו בשנים האחרונות, אבל נראה שזה התחיל בסרטון של הדרשה שלו לפני כשנה בו הוא צועק על בעלי סמארטפונים – אחד הנושאים הבוערים בעצמותיו, שהוא מדבר על כך לעתים קרובות בתיאוריו של הסכנות הכרוכות בסכנות טכנולוגיות.
תלמידו של הרב אמר: "אין דרך אחרת להגיע לרב מלבד הטלפון הקווי שלו בבית, כי הרב מחמיר מאוד וממילא אין לו טלפון נייד משלו".

הרב אברהם ברוך – כל השיעורים והסרטונים

בין הסרטונים: הרב ברוך אל תגידו שלא אמרו – רגע לפני הסוף | איפה נמצא המשיח

קורונה – מוות קליני חדש! סיפור מצמרר על הרב יאשיהו יוסף פינטו מגיש

הרב אברהם ברוך יוטיוב

הרב אברהם ברוך שיעור אחרון

תוכן עניינים
דילוג לתוכן