חנוכיית המטבע מצופה כסף ומטבע זהב Merdinger by Hazorfim – הצורפים

חנוכיית המטבע מצופה כסף ומטבע זהב Merdinger by Hazorfim

חנוכיית המטבע מצופה כסף ומטבע זהב מבית Hazorfim. חנוכייה הינה תשמיש מצווה יהודי בה נוהגים להדליק את הנרות בחג החנוכה. בחנוכייה מעוצבת זו המטבע המוזהב המוצג בחזית החנוכייה הינו רפליקה מדויקת של מטבע מתקופת שושלת החשמונאים,
משנת 40 לפנה”ס,
הנמצא בחפירות ארכאולוגיות ובו נראתה לראשונה המנורה מתקופת בית המקדש השני.

לפרטים ורכישה:

החנוכיות של הצורפים ידועות ומפורסמות בכל העולם. אמני הצורפים יצרו במהלך השנים עשרות דגמים ועיצובים של עבודות יד. לכל חנוכייה יש סיפור משלה, השראה מיוחדת או סגנון אמנות שהיא נוצרה לאורו. כל עיטור וחריטה על החנוכייה נוצר בעבודת יד מוקפדת במיוחד ע"י אמן צורפים מנוסה ומיומן. בהתאם לביקוש הרב, נוספו במהלך השנים דגמים בכל הגדלים: החל מחנוכיות מיני נדירות ועד לחנוכיות גבוהות ומרשימות – כולן עשויות באיכות גבוהה וחתומות ע"י הצורפים. בימים ההם בזמן הזה.


גובה:
 21 ס"מ
אורך: 10 ס"מ
רוחב: 30 ס"מ
חומר: ציפוי כסף

חנוכיית המטבע מצופה כסף ומטבע זהב מבית Hazorfim
חנוכייה הינה תשמיש מצווה יהודי בה נוהגים להדליק את הנרות בחג החנוכה. בחנוכייה מעוצבת זו המטבע המוזהב המוצג בחזית החנוכייה הינו רפליקה מדויקת של מטבע מתקופת שושלת החשמונאים, משנת 40 לפנה”ס, הנמצא בחפירות ארכאולוגיות ובו נראתה לראשונה המנורה מתקופת בית המקדש השני. זהו מטבע פרוטה עליו מופיעים הדגמים מנורת שבעת הקנים ושולחן לחם הפנים. הכלים הקדושים ששימשו במקדש בירושלים אותם יכלו לראות רק הכוהנים במקדש. לחשיפת הכלים הקדושים ביותר במקדש על מטבעות הייתה משמעות רבה כלפי הישוב היהודי. המנורה במקדש הייתה עשויה זהב טהור. ייחודה של המנורה המופיעה על המטבע היא שהאומנים שעצבו אותה ראו את המנורה במקדש במו עיניהם. לכן מטבע זה נחשב לדגם אוטנטי של מנורת בית המקדש. בחנוכיית המטבע של הצורפים חיברנו בין הישן לחדש, בין המסורת לחדשנות ובין המקורות לדור העתיד.

לכל החנוכיות

דילוג לתוכן